Blog

NICI - CZYLI EFEKT LIFTINGU OD ZARAZ

12/04/17
Medycyna Esteteyczna  

Problem opadającego owalu twarzy jeszcze do niedawna był dla medycyny estetycznej trudnym zagadnieniem. Można różnymi zabiegami poprawić owal, zmniejszyć opadanie tkanek twarzy (np. laserem, falą radiową RF, ultradźwiękami, mikronakłuwaniem), ale aby przywrócić młodzieńczy wygląd, pacjenci musieli decydować się na zabieg chirurgiczny.

Teraz można przenieść w czasie decyzję o operacji, poddając się zabiegowi założenia nici.

Są całkowicie bezpieczne, nie powodują alergii, to z nich powstają szwy chirurgiczne. Substancje, z których są zrobione, pozostają tylko czasowo w naszej skórze, a rozpuszczając się uwalniają składniki stymulujące tworzenie się kolagenu i elastyny.

Nici różnią się miedzy sobą. Najdelikatniejsze, tzw. PDO składają się polidioksanonu, lub z kaprolaktanu i kwasu polimlekowego. Rewitalizują skórę, poprawiają jej gęstość, a przez to wygładzają i zmniejszają zmarszczki. Dają subtelny efekt liftingu i odmłodzenia. Pozostają w skórze 4-6 miesięcy powoli się wchłaniając. Są idealne dla osób w wieku 35-55 lat.

Ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, można też przyspieszyć gojenie się skóry, dlatego jest świetnym zabiegiem uzupełniającym po zabiegach laserem frakcyjnym, radiofrekwencji, po głębokich peelingach chemicznych, mikrodermabrazji lub po założeniu nici.

Nici z haczykami są trochę grubsze i otoczone rzędami haczyków (w dwie strony), na całej swojej długości. W momencie implantowania, haczyki otwierają się pozwalając na mocniejsze umiejscowienie się w skórze, a to daje większe napięcie i lifting. Efekt utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Jest przeznaczony dla osób, których owal twarzy już mocno stracił na wyrazistości.

Nici chirurgiczne to również nici z haczykami. Są dłuższe, implantowanie w skórze jest bardziej skomplikowane. Zapewniają silny efekt liftingu, dlatego stosuje się je w wypadku bardzo dużych przemieszczeń tkanek twarzy lub ciała (np. podnoszenie opadającego biustu, brzucha, itp.)

Przed zabiegiem lekarz znieczula skórę. Do nici PDO wystarcza krem Emla, do nici z haczykami podawane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra jest obrzęknięta, opuchlizna znika po kilku godzinach (można ten proces przyspieszyć robiąc okłady z lodu). Mogą też pojawić się małe siniaczki, które znikają w najbliższych dniach. Przy założeniu nici z haczykami oraz chirurgicznych, skóra pozostaje obolała kilka dni dłużej niż przy niciach PDO.

Efekt po założeniu nici czy to PDO, z haczykami czy chirurgicznych, jest widoczny zaraz po zabiegu. Owal twarzy nabiera wyrazistości, a efekt ten będzie się jeszcze pogłębiał, bo nici oprócz podciągnięcia skóry stymulują w niej produkcję kolagenu i elastyny. Nasz organizm obudowuje każdą nić tzw. kokonem kolagenowym. Tworzy się nasza własna „nić”, która po rozpuszczeniu się implantowanej, będzie „rusztowaniem” dla skóry, a przez to efekt odmłodzenia i liftingu, jędrności i elastyczności będzie utrzymywał się nawet kilka lat.

Aby efekt założenia nici był jeszcze lepszy i ładniejszy, przed zabiegiem powinniśmy zagęścić i wzmocnić skórę odpowiednio dobraną przez kosmetologa metodą (np. falą radiową RF, masażem Icoone, mezoterapią igłową lub mikroigłową ). Im skóra będzie w lepszej formie przed założeniem nici, tym późniejszy efekt napięcia silniejszy. Jeśli zamierzamy unieść nićmi brwi, ok. 2 tyg. wcześniej powinniśmy wykonać zabieg z Botoksem na okolice czoła. Przed założeniem nici, błędem jest ostrzykiwanie się wypełniaczami ponieważ podany materiał może się przemieścić . Ten zabieg wykonujemy po upływie jednego miesiąca.

Bezpośrednio po zabiegu, przez ok. 3-4 tygodnie trzeba ograniczyć mimikę twarzy, unikać szerokiego uśmiechu, nie rzuć gumy, nie robić masażu twarzy i okolic, odłożyć wizytę u dentysty. Przez 6- 12 miesięcy, nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych, z falą radiową RF, ultradźwięków bo spowodują uszkodzenie nici. Należy unikać też masażu zarówno endemicznego jak i zwykłego.

W naszej Klinice zabieg założenia nici wykonuje pani doktor Agata Migacz. Pani doktor jest doświadczonym neurologiem i lekarzem Medycyny Estetycznej. Pracujemy na produktach firmy Croma, laureatem nagrody Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych "Perła" 2014r.

Zapraszamy na zabiegi

Blog

12/04/17

Problem opadającego owalu twarzy jeszcze do niedawna był dla medycyny estetycznej trudnym zagadnieniem. Można różnymi zabiegami poprawić owal, zmniejszyć opadanie tkanek twarzy, ale aby przywrócić młodzieńczy wygląd, pacjenci musieli decydować się na zabieg chirurgiczny. Teraz można przenieść w czasie decyzję o operacji, poddając się zabiegowi założenia nici.

 

03/03/17

Zabiegi z użyciem własnych komórek pacjenta noszą nazwę zabiegów autologicznych. Dla wielu są zabiegami kontrowersyjnymi, jednak tak naprawdę są dużo mniej obciążające nasz organizm, niż wiele innych metod proponowanych przez medycynę estetyczną (np. lasery).

 

29/09/16

Czy wiesz, że historia zabiegów eksfoliacji - złuszczania skóry za pomocą kwasów w celu rewitalizacji, odnowy biologicznej i stymulacji - sięga czasów starożytnych? 

20/05/16

Depilacja laserowa, chociaż kosztuje sporo, jest inwestycją, która się opłaca i pozwala na pozbycie się na stałe niechcianych włosków. Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze w każdej sytuacji. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości czy warto, zaraz postaramy się je rozwiać.

01/04/16

Dodają seksownej wypukłości policzkom, korygują asymetrię twarzy, zmniejszają pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe oraz dolinę łez. Dzisiaj sprawdzimy co jest prawdą, a co fałszem na ich temat.

26/02/16

Botoks to potoczna nazwa zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Posiada pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników, chociaż osoba która choć raz się podda jego działaniu, zazwyczaj tego nie żałuje. 

10/02/16

Zastanawiałaś się kiedyś, czemu serum jest tak istotnym produktem w pięlegnacji domowej, kiedy półki w sklepach uginają się od nadmiaru multifunkcyjnych kremów na różne problemy skóry ?Dzisiaj postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące prawidłowego stosowania serum.

14/12/15

 

Borykasz się z bliznami po trądziku? Zmarszczki są Twoją zmorą, spędzającą sen z powiek? Chcesz cieszyć się idealnie jędrną i gładką skórą, a do tego mocno ją nawilżyć i odżywić?

20/08/15

Sezon urlopowy w pełni. Większość właśnie zażywa, bądź planuje w najbliższym czasie kąpiel słoneczną. By móc rozsądnie z niej korzystać, warto poznać jej wady i zalety.

20/08/15

Jeżeli jesteś kobietą wymagającą, szukasz nowych rozwiązań technologicznych zawartych w kremach i dodatkowo o pięknym, relaksującym zapachu to mamy coś dla Ciebie.

20/08/15

Dzięki długoletnim pracom oraz ciągłemu udoskonalaniu produktów, zabiegi Arosha od lat są jedną z najskuteczniejszych broni w walce ze wszystkimi niedoskonałościami kobiecego ciała.

All rights reserved 2015. Beauty&Happy