Kwas hialuronowy

 

 

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w organizmie ludzkim, w różnych stężeniach. Jest jednym z podstawowych składników skóry,utrzymującym prawidłowy poziom jej nawilżenia i jędrności.

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość cząsteczek kwasu hialuronowego, czego efektem w skórze jest jej wysuszanie, pojawianie się delikatnych linii, następnie głębszych zmarszczek, a także utrata objętości policzków, warg.Najwięcej zastosowania kwas hialuronowy znalazł  w medycynie estetycznej z uwagi na zdolność wiązania cząsteczek wody i możliwość kilkakrotnego powiększania swojej objętości.Dzięki tym zdolnościom wykorzystywany jest do korekcji zmarszczek, bruzd i fałdów różnej głębokości, oraz modelowania ciała. Stosowane materiały z kwasu hialuronowego różnią się gęstością, twardością i innymi cechami pozwalającymi dostosować materiał do problemów, potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Preparat ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego, elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Jest całkowicie wchłaniany. Rezultaty estetyczne są natychmiastowe.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. Nie wymaga przeprowadzenia testów skórnych.
Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym lub modelowania ciała polega na podaniu preparatu, w miejsce wymagające korekcji, przy pomocy igły lub kaniuli.

Zabieg jest krótkotrwały i bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Podanie wypełniacza nie jest zazwyczaj bolesne. Dla zmniejszenia dyskomfortu pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe, lub wykonać znieczulenie przewodowe.
Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Polecane jest picie zwiększonej ilości niegazowanej wody mineralnej.
Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Wskazania:

Przeciwwskazania:

Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 24 miesięcy. 

Klinika Beauty & Happy oferuje zabiegi na preparatach Restylane, StylAge oraz Teosyal.

 

 

 

All rights reserved 2015. Beauty&Happy