Makijaż permanentny

 

Chcesz wyglądać zjawiskowo zaraz po przebudzeniu ? Marzysz o pięknym, naturalnym spojrzeniu ? Masz dość ciągłego podkreślania i malowania brwi ?

To wszystko możesz osiągnąć w Klinice Beauty & Happy zapisując się na makijaż permanentny!

Makijaż permanentny sprawi, że będziesz wyglądała pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy. Powinien być wykonany subtelnie i precyzyjnie, tak aby uwydatnić naturalne piękno. Dzięki temu nie będzie raził sztucznością, a jedynie harmonizował z Twoim wizerunkiem. Za pomocą mikropigmentacji można także zamaskować niedoskonałości natury, takie jak asymetria ust, zagęszczenie rzadkich brwi, czy optyczne podniesienie opadającej powieki. Makijaż permanentny przeprowadza się etapami, stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie alergizują. Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w przypadku ust i powiek nakładany jest wcześniej specjalny krem znieczulający. Po zabiegu kosmetyczka linergistka nakłada uspokajające i relaksujące kompresy. By efekt był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę, uzupełnienie niedoskonałości. Potem, by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Trwałość makijażu permanentnego zależy od danej osoby i może być dłuższa lub krótsza. Zazwyczaj jest to okres od 2 do 6 lat, a w przypadku kresek na górnej powiece wykonanych czarnym pigmentem, nawet do 10 lat.


W Klinice Beauty & Happy w zabiegach tych specjalizuje się dyplomowana linergistka  Aleksandra Rudy, będąca w 1-szej dziesiątce lingeristek w Polsce ( Mistrzostwa Long-Time-Liner 2017r.).Jest osobą stale podnoszącą swoje kwalifikacje, tak aby na bieżąco proponować swoim klientom najnowsze techniki i najwyższą jakość. Makijaż trwały dobiera bardzo indywidualnie, chcąc uzyskać naturalny efekt. 

Najwyższej jakości barwniki, sprzęt i doświadczenie, cierpliwość, precyzja to gwarancja zadowolenia.  

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego, szczególnie w przypadku brwi. Chcąc poddać się zabiegowi permanentnych brwi często zastanawiamy się, jaką metodę wybrać, jakie są między nimi różnice i która będzie najbardziej odpowiadać naszemu wyglądowi. Wszystkie metody makijażu permanentnego są metodami bezpiecznymi, mało lub średnio inwazyjnymi, ponieważ polegają na dość płytkim podaniu pigmentu do skóry. To, co je wyróżnia to metoda pigmentowania, efekt końcowy oraz trwałość.

Metoda cieniowana:

Zalety: Metoda odpowiednia dla osób, które mają gęste i średnio gęste naturalne brwi, które chcą nadać im koloru i wyrazistości, jak przy użyciu cienia.

Wady: Wygląda nienaturalnie u osób o bardzo rzadkich brwiach. Jest jedynie zabarwieniem łuku brwiowego, a nie uzupełnieniem gęstości brwi.

 

Metoda włoskowa:

Zalety: Metoda ta polega na rysowaniu włosa maszynką, co pozwala na naturalne zagęszczenie lub odtworzenie brwi. Metoda włoskowa daje najbardziej naturalne rezultaty. Wiele osób błędnie myśli, że wykonanie brwi metodą włoskową wymaga specjalnej, drogiej maszyny do makijażu permanentnego. Tak naprawdę metoda włoskowa może być wykonana zwykłą maszyną, ponieważ najważniejsza jest technika wykonania i umiejętności. Dlatego tak ważne jest, żeby wykonaniem brwi metodą włoskową zajęła się profesjonalnie przeszkolona, doświadczona linergistka. Efekt utrzymuje się od 3-5 lat.

Wady: Pracujący w skórze pigment po pewnym czasie „rozlewa się”, powodując rozmycie się narysowanych włosków. Metoda ta wymaga niezwykłej precyzji i powinna być wykonywana przez doświadczoną linergistkę.

 

Metoda piórkowa:

Zalety: Metoda często porównywana z metodą włoskową. W odróżnieniu od metody włoskowej jest wykonywana specjalnym piórkiem, a nie maszynką, która precyzyjnie i naturalnie układa rysowany włos.

Wady: Metoda piórkowa jest bardziej inwazyjna niż metoda włoskowa, ponieważ piórko mocniej ingeruje w skórę łuku brwiowego – działa trochę jak rzeźbienie w skórze. Pomimo głębszej ingerencji w skórę, metoda piórkowa nie jest tak trwała jak metoda włoskowa, zwykle utrzymuje się w skórze około 3 lat. Metodę piórkową można wykonać tylko u osób które nie mają skłonności do bliznowacenia.

 

Zalecenia po zabiegu:

Podczas procesu gojenia nie wolno wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie!

 Bezpośrednio po makijażu permanentnym oczu można zastosować zimne okłady. Przemywać solą fizjologiczną.
Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać jak najbardziej suchą. Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami (sól fizjologiczna, woda). Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem lub z kwasami w pigmentowanej strefie. Nie można tej strefy drapać, trzeć ani skubać. Należy stosować preparaty przyśpieszające proces gojenia np. alantan krem. Preparaty antywirusowe np. zovirax stosować tylko w przypadku wystąpienia opryszczki. Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem, na miejsce pigmentowane nakładać najwyższy filtr przeciwsłoneczny.

W przypadku makijażu ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Po każdym posiłku należy umyć zęby i usunąć resztki soli i kwasów z ust następnie zaaplikować krem pielęgnacyjny oraz unikania tradycyjnych produktów do makijażu ust (pomadki, błyszczki), ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki. W przypadku makijażu oka nie nakładać soczewek kontaktowych przez 4-5 dni.

Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, aspiryny (kwas acetylosalicylowy) oraz napojów zawierających kofeinę (kawa , coca cola)

 

Przeciwwskazania:

 

 

 

All rights reserved 2015. Beauty&Happy