Mezoterapia igłowa

 

Najskuteczniejsza terapia wybielająca

Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Być może próbowali Państwo różnych mniej lub bardziej skutecznych zabiegów redukujących te plamy. Od niedawna jest dostępny w Polsce (w Europie od kilku lat) zabieg o nazwie Cosmelan, który w około 98% przypadków (na podstawie przeprowadzonych badań) usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące wiele lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry.

 

Działanie Cosmelan

Mechanizm działania COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. COSMELAN jest skuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

 

2 etapy zabiegu:

W gabinecie

Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

 W domu

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach. Czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg i specjalny krem łagodzący - Hydravital faktor K.

 

 

Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są:

Kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, witamina ACE, tyrosinol.

Pełen efekt jest widoczny po miesiącu.Preparat można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii.

Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.


Zalety kuracji Cosmelan

 Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy)

 

Przeciwwskazania

All rights reserved 2015. Beauty&Happy