Nici liftingujące

 

Rozpuszczalne nici PDO – liftingujące i napinające skórę, to absolutna nowość w medycynie estetycznej.

Jest to nowy sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust, poprawę owalu twarzy, redukcję „zmarszczek palacza” czy ujędrnienie skóry szyi i dekoltu. Jedną z najważniejszych zalet nici PDO jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele, nie tylko na twarzy, ale także do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi.

Efekt estetyczny jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniamy rysów twarzy i nie zwiększamy objętości policzków.

Nici PDO wykonane są z polidioksanu. System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.
Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce.

Pobudza on w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry, natomiast stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Polidioksan to substancja która wchłania się po ok.8 miesiącach (180-240 dni) ale uzyskany efekt liftingu utrzymuje się ok. 2 lata. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się ok. 2 tygodnie po zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach po zabiegu, ponieważ szkielet utworzony w skórze przez nici PDO zostaje wzmocniony szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.

Schemat terapii:

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nici, średnio na twarz potrzeba około 40-50 nici).

Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.

Po wykonanym zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań, by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

Przeciwwskazania:

 

Wskazania:

Twarz:


Ciało:

 

 

All rights reserved 2015. Beauty&Happy