Blog

EKSFOLIACJA

29/09/16

Czy wiesz, że historia zabiegów eksfoliacji - złuszczania skóry za pomocą kwasów w celu rewitalizacji, odnowy biologicznej i stymulacji - sięga czasów starożytnych?Jednak pierwsze naukowe badania potwierdzające jej skuteczność opublikowane dopiero w latach 70.XX wieku. Od tego czasu zabiegi są stale modyfikowane, a początek XXI wieku to prawdziwy rozkwit coraz bardziej innowacyjnych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych technik wykorzystujących mechanizmy złuszczania. Podstawową funkcją zabiegów z wykorzystaniem stężonych kwasów jest usuwanie martwych lub zniszczonych komórek górnych warstw skóry. Należy pamiętać, że chemiczne złuszczanie naskórka przyspiesza procesy regeneracyjne prowadzące do rekonstrukcji głębszych warstw skóry tj. przyspieszenie cyklu odnowy komórkowej, stymulacji syntezy kolagenu i ceramidów. Po zabiegach obserwuje się gładkość skóry, odmłodzenie jej struktury i wyglądu, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu. W przypadku kwasów o działaniu antybakteryjnym poprawia się stan cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Od niedawna w połączeniu z kwasami złuszczającymi stosuje się kwasy z grupy PHA(polihydrosykwasy): laktobionowy i glukonolakton oraz ferulowy i fitowy o bardzo delikatnym działaniu złuszczającym, ale bardzo silnym działaniu przeciwrodnikowym.

Ponieważ preparaty na bazie kwasów o niskim pH mogą dawać efekty uboczne(podrażnienia, dyskomfort, pieczenie, szczypanie, zaczerwienienia), świat nauki cały czas poszukuje metod zmniejszenia tych działań. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie kwasów w połączeniu z aminokwasami, które w znacznym stopniu niwelują wspomniany wyżej dyskomfort. Kwasy zamyka się również w specjalnych nośnikach, umożliwiające ich stopniowe uwalnianie i działanie rozłożone w czasie.

Łączenie eksfoliacji z innymi metodami stymulacji skóry

  • Eksfoliacja + składniki aktywne: bardzo dobre efekty na skórze daje połączenie w jednym zabiegu kosmetycznym złuszczanie ze stymulacją skóry za pomocą składników aktywnych. Włączenie do zabiegu eksfoliacji aktywnego retinolu jest doskonałą propozycją zarówno dla skór dojrzałych i z wyraźnymi objawami starzenia się, jak i młodszych z objawami trądziku. Retinol idealnie współgra z kwasami, stymuluje inne mechanizmy naprawy i regeneracji skóry. Satysfakcjonujące efekty daje również łączenie eksfoliacji z aktywnymi peptydami.
  • Eksfoliacja + mikronakłuwanie: rewelacyjną metodą regeneracyjna, dającą spektakularne efekty odmłodzenia wyglądu skóry, jest połączenie w jednym zabiegu kosmetycznym mikronakłuwania z eksfoliacją (tzw.zabiegi hybrydowe)

Blog

12/04/17

Problem opadającego owalu twarzy jeszcze do niedawna był dla medycyny estetycznej trudnym zagadnieniem. Można różnymi zabiegami poprawić owal, zmniejszyć opadanie tkanek twarzy, ale aby przywrócić młodzieńczy wygląd, pacjenci musieli decydować się na zabieg chirurgiczny. Teraz można przenieść w czasie decyzję o operacji, poddając się zabiegowi założenia nici.

 

03/03/17

Zabiegi z użyciem własnych komórek pacjenta noszą nazwę zabiegów autologicznych. Dla wielu są zabiegami kontrowersyjnymi, jednak tak naprawdę są dużo mniej obciążające nasz organizm, niż wiele innych metod proponowanych przez medycynę estetyczną (np. lasery).

 

29/09/16

Czy wiesz, że historia zabiegów eksfoliacji - złuszczania skóry za pomocą kwasów w celu rewitalizacji, odnowy biologicznej i stymulacji - sięga czasów starożytnych? 

20/05/16

Depilacja laserowa, chociaż kosztuje sporo, jest inwestycją, która się opłaca i pozwala na pozbycie się na stałe niechcianych włosków. Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze w każdej sytuacji. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości czy warto, zaraz postaramy się je rozwiać.

01/04/16

Dodają seksownej wypukłości policzkom, korygują asymetrię twarzy, zmniejszają pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe oraz dolinę łez. Dzisiaj sprawdzimy co jest prawdą, a co fałszem na ich temat.

26/02/16

Botoks to potoczna nazwa zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Posiada pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników, chociaż osoba która choć raz się podda jego działaniu, zazwyczaj tego nie żałuje. 

10/02/16

Zastanawiałaś się kiedyś, czemu serum jest tak istotnym produktem w pięlegnacji domowej, kiedy półki w sklepach uginają się od nadmiaru multifunkcyjnych kremów na różne problemy skóry ?Dzisiaj postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące prawidłowego stosowania serum.

14/12/15

 

Borykasz się z bliznami po trądziku? Zmarszczki są Twoją zmorą, spędzającą sen z powiek? Chcesz cieszyć się idealnie jędrną i gładką skórą, a do tego mocno ją nawilżyć i odżywić?

20/08/15

Sezon urlopowy w pełni. Większość właśnie zażywa, bądź planuje w najbliższym czasie kąpiel słoneczną. By móc rozsądnie z niej korzystać, warto poznać jej wady i zalety.

20/08/15

Jeżeli jesteś kobietą wymagającą, szukasz nowych rozwiązań technologicznych zawartych w kremach i dodatkowo o pięknym, relaksującym zapachu to mamy coś dla Ciebie.

20/08/15

Dzięki długoletnim pracom oraz ciągłemu udoskonalaniu produktów, zabiegi Arosha od lat są jedną z najskuteczniejszych broni w walce ze wszystkimi niedoskonałościami kobiecego ciała.

All rights reserved 2015. Beauty&Happy